זוגיות רוחנית: יש דבר כזה? - Vital Transformation

Sign In

Sign Up

זוגיות רוחנית: יש דבר כזה?

האם שמעתם את הביטוי “בני זוג קוסמיים” ותהיתם על מה מדובר בדיוק?

הזוהר כותב לנו שבני זוג שנפגשים מבחינת שני חצאים של אותה נשמה, הם באו לעשות בעולם שינוי רוחני גדול והשינוי הזה הוא די חשוב כי הוא יכול לעזור לעולם.

 יש אנשים שמתחתנים כהלכה וכדין ויש להם משפחה וילדים וכו’ אבל זה לאו דווקא אומר שהם בני זוג אלא שיש להם מעין סוג של הסכם, חוזה שחתמו ביניהם. אז איך יודעים אם אתה נשוי לבן/בת הזוג אליו נועדת?

הקשר ביניכם חייב להיות מבוסס על רוחניות. צריך להיות קשר רוחני ביניכם וקשר דתי. אבל לא כל קשר דתי הוא בהכרח קשר רוחני. צריך לזכור את זה.  למה הכוונה בדיוק? קשר דתי אומר ששניכם בעלי אותה דת, אבל זה לא מעיד על כך שיש ביניכם קשר רוחני. מה עושה אדם דתי לעומת רוחני? אדם דתי הוא אדם ששומר מצוות והלכות. זאת המסגרת היהודית שהוא חייב לשמור עליה. אדם רוחני זה אדם שלוקח את המצוות לדרגה הבאה, המצווה שמבוססת על: ואהבת לרעך כמוך. אז גבר ואישה מצווים לאהוב אחד את השני. כמו שכתוב על רבקה אימנו: ויביאה יצחק האהלה שרה אמו ויקח את רבקה ותהי לו לאישה ויאהבה וינחם יצחק אחרי אמו.

פעמים רבות נוצרים חיכוכים בין בני זוג, מחלוקות ומריבות. יש כאלו שנוצרות ע״י עין הרע וכישופים ויש מריבות שנוצרות בגלל שבני הזוג לא מתנהגים בצורה רוחנית, במחשבה, במילים או במעשים ולכן מערכת יחסיהם מתערערת. האם כישוף יכול להשפיע על בני הזוג? בהחלט. זה יכול להשפיע וגם עין הרע יכולה להשפיע. אבל יש דרכים שאנחנו יכולים להגן על עצמנו מאותו כישוף או אותה עין הרעה. צריך לשים לב לדברים האלה.

ניקח לדוגמא את עניין הזוגיות. יש זוגיות שמבוססת על גוף , זאת אומרת שיש משיכה גופנית משני הצדדים, שזה דבר גם טוב. הם אוהבים אחד את השני מבחינה גופנית. זה לא דבר נצחי, אבל זה התחלתי – הוא יפה, היא יפה, הכל טוב. לעומת זאת, יש בני זוג שמחוברים אחד לשני מבחינה אינטלקטואלית ותקשורתית. הם מנהלים שיחות מעניינות ביניהם על נושאים המשותפים להם. ויש בני זוג שמחוברים מבחינה רוחנית שזאת הדרגה הכי גבוהה של חיבור והם יודעים שהם באים לכאן על מנת לעשות טוב לעולם.

הוויכוחים ביניהם יראו פחות או יותר כך: אם מדובר בבני זוג שמה שחיבר ביניהם הוא העניין הפיזי, הוויכוחים ביניהם יהיו על בסיס של אותו עולם: איך את/ה נראת, אוכל, בריאות וכדומה. אם הקשר ביניהם מבוסס על קשר תקשורתי, הוויכוחים יהיו בנוסח: איך אתה מדבר, למה אמרת וכו’. אם החיבור ביניהם היה רוחני, הוויכוחים יהיו מסביב לאיך התנהגת, אם אהבת, אם נתת, האם התגברת על תאוות וכיוצא בזה.

בני זוג יכולים להיות בכל מיני רמות שהרמה הגבוהה ביותר ביניהם זאת הרמה הרוחנית. כיצד יכולים לפגוע בהם עין הרע או כישוף? 

דוגמא מהזוהר – הזוהר כותב שכאשר גבר נכנס לבית קברות הוא מסכן את עצמו. בזמן לוויה למשל של מישהו קרוב. הגברים והנשים הולכים לכבד את האדם  במסע האחרון שלו על פני האדמה. בזמן שקוברים את הגוף, רוקד מלאך המוות בין הנשים אך אינו יכול להזיק להן. הן כבר פגשו אותו כמה פעמים בעבר. בפעם הראשונה בדמות הנחש בגן עדן. הן קיבלו את המחזור החודשי שלהן שהוא זכר לעקבות שהנחש הותיר אצלהן.

מצד אחד, לא מדובר בתופעה חודשית נעימה אך מצד שני, מדובר בדבר חיובי, המחזור הוא מעין תעלת ניקוז של כל הנגטיביות. לכן כשהאישה נמצאת במחזור, בתקופת הנידה, היא מנקה עצמה מהנחש. לגבר אין במערכת הרוחנית שלו אף דבר כזה. לכן אם הוא נפגש עם מלאך המוות הוא הורג אותו. אין לו סיכוי לשרוד זאת. כאשר גבר ואישה הולכים לבית הקברות והאישה של המנוח מסתכלת על אחד זוגות המנחמים וחושבת לעצמה: “למה לקחו לי את בעלי ולא לה? כמה טוב לה שיש לה בעל וכמה רע שלי אין את בעלי”, זה נקרא עין הרעה.

באותו הזמן עולה דו שיח בשמים לראות אם באמת מגיע לאותו זוג לחיות. ולכן כותב הזוהר כאשר הגבר מסתכל על אותה אישה אלמנה בבית הקברות, מלאך המוות חודר לעיניים שלו דרך עיניה. לכן חשוב לזכור שבבית קברות, על גברים להשפיל את עיניהם למטה. זו אגב הסיבה מדוע יצא מנהג להרכיב משקפי שמש שחורות על מנת שלא יראו את עיניהן של נשים. כי בין הנשים בוודאי מסתובב מלאך המוות כותב הזוהר הקדוש. גם בזמן ביקור בבתי חולים, צריך להיזהר בגלל הקינאה הנמצאת שם עבור הבריאים. כל קנאה שלא לשמה יוצרת עימה עין הרע והעין הרע יוצר בעיות. עין הרע כותבת הגמרא הורגת אנשים לפני זמנם. “והסיר ה’ ממך כל חולי אמר רב זו עין רב לטעמיה סליק לבי קברי עבד מאי דאעבד אר תשעין ותשעה בעין רעה ואחד בדרך ארץ”.

עין הרע וכישוף 

סבי עליו השלום, החכם חגאני היה גר במושב פרדס כץ שבבני ברק והיה מפורסם בהוצאת עין הרע וכישופים מאנשים בצורה לובית, כפי שחכמי לוב נהגו לעשות. ואלו גם מקרים שמגיעים אלי. אנשים הפונים אלי בבקשה שאעזור להם להוציא עין הרע וכישופים. ברוב המקרים, אנשים אינם סובלים מכישוף אלא מעין הרע שהוציאו להם. איך ניתן לדעת אם יש עליך כישוף? נוכחות נמלים בבית אומרת שזה לא המקרה כי נמלים לא יכנסו לבית מכושף או יגעו בבן אדם מכושף. זאת גם אחת השאלות שאני שואל אנשים המגיעים אלי: יש נמלים בביתך? אם כן, אין לו מה לדאוג. יתכן שזו עין הרע וזה ניתן לתיקון בקלות רבה יותר.

כישוף פוגע בנפשו של האדם, בגופו, בממונו ומשפחתו. יש כאלה שיש להם זכות אבות או זכויות בזכות מעשיהם הטובים ולכן הכישוף ועין הרע אינם יכולים לפגוע בהם.

על מנת להמנע מלהגיע למצב כזה, חשוב למנוע אותו לפני שהוא קורה. מעשי חסד, מתן צדקה, עזרה לזולת, חלוקת אוכל – ולא על מנת לקבל פרס – כל אלו עשויים לעזור על מנת להמנע מכישופים. דבר נוסף שניתן לעשות, לאחר שטובלים את נר ההבדלה ביין בשבת, יש לומר: “יסורו כל אויבנו הרעים”.

עוד דבר שיכול לעזור הם שמות. יש שמות שאתה עונד עליך והם ירחיקו ממך כישופים ועין הרע. אשמח להיפגש אתכם ולייעץ לכם מה השם הנכון עבורכם וגם לאבחן מה בדיוק הבעיה, כישוף או עין הרע.

אליהו ג’יאן, מנהיג חשיבה עולמי,  מאמן עסקי, מאמן רוחני ומאמן מערכות יחסים, סופר ודובר מוטיבציה, בעל יכולת לקרוא אנשים ולהדריך אותם להצלחה בעסקים ובחיים. בזכות מתנתו הטבעית לפענח ולקרוא אנשים, להבין מה מעכב אותם בחיים ומה דרוש כדי להגשים את חלומותיהם, הוא עזר לאלפי אנשים לעשות את השינוי כדי להפוך למאושרים ומצליחים יותר.

Eliyahu Jian Aug 29, 2023

Featured Blog Posts

The first twelve days of...

Rabbi Eliyahu Jian’s guidance for the first ...
Apr 09, 2024

How To Have A Magical...

Have you ever heard someone refer to a couple as m...
Aug 30, 2023

The Building Blocks of Childhood...

“Mom, I don’t like school!” These words are ...
Aug 29, 2023
Log into Your Account

This will close in 0 seconds