חכמת הפנים וכף היד: מפה להכרת נפש האדם - Vital Transformation

Sign In

Sign Up

חכמת הפנים וכף היד: מפה להכרת נפש האדם

מטרת הקריאה בכף היד או בתווי הפנים לא נועדה לחיזוי עתידות, אלא להבין את האדם מולו אתם יושבים. ידיעה זו עשויה לעזור לכם בהתנהלות מולו וביחסיכם איתו

אחד הדברים שאנו חוששים ממנו בחיים הוא האם אנו עושים את הבחירה הנכונה, בין אם מדובר בבן או בת זוג, שותף לעבודה או חברים. על פי חכמת הקבלה ניתן לאבחן אנשים מבלי אפילו לשוחח אתם. לחכמה זו קראו המקובלים חכמת הפנים וחכמת כף היד. מספיק התבוננות באדם ובתווי פניו על מנת לדעת מי בעצם עומד מולך.

תורת הקבלה מייחסת חשיבות רבה להכרת חכמת הפנים המגדירה היטב את פנימיות האדם, תכונותיו, אופיו ומהותו. חכמת הפנים, אם תרצו, היא מעין מפה להכרת נפש האדם. ישנם פרקים שלמים בחכמת הקבלה המוקדשים לניתוח קווי אופי על פי תווי ומבנה הפנים וכן קריאת כף היד. התובנות הקשורות לקריאת הפנים וכף היד, מאפשרים לנו להתחיל בתהליך של שינוי וצמיחה במטרה להוציא לפועל את הפוטנציאל הגלום בנו.

לאורך הדורות, מקובלים גדולים השתמשו בכלים אלו לקרוא, לנתח ולהבין את האדם מולו הם עומדים. מדובר בתורה מורכבת ומרתקת ביותר עליה אכתוב במדורי. יש לציין שמטרת הקריאה בכף היד או בתווי הפנים לא נועדה לחיזוי עתידות, המטרה היא להבין את האדם מולו אתם יושבים. ידיעה זאת עשויה לעזור לכם בהתנהלות מולו וביחסיכם אתו.

במבט שטחי הפנים נחלקים לשלושה חלקים עיקריים : רוחני (נשמה), רגשי (רוח), יצרי (נפש) ולעוד שבעה חלקים המהווים אזורי משנה: מצח, גבות, עיניים, אף, שפה עליונה, שפה תחתונה וסנטר. המספר 7 מייצג את החלק הרוחני בבריאה וחכמת הקבלה מבארת כי קיים קשר הדוק ומכנה משותף הכרחי בין החלק הגשמי שבפרצוף לרובד הרוחני הנסתר.

כף היד: כאשר אגודל כף היד ארוך מדובר באדם בעל חשיבה אינטלקטואלית, אצבעות ידיים ארוכות מעידות על אנשים פילוסופיים יותר ואילו אנשים בעלי אצבעות קצרות הינם בדרך כלל מעשיים יותר. יש לזכור כי לכל אחד יש חסרונות ומעלות ובכל חסרון יש גם מעלה כמו שבכל מעלה יש חיסרון.

במה דברים אמורים? אדם מהיר לכאורה מספיק דברים יותר, אולם הוא גם עלול לא לעשות עבודה יסודית ולפספס דברים. אדם איטי עשוי להחשב למשהו שאינו אידיאלי אך יחד עם זאת, מדובר ביתרון כשצריך לעשות עבודה יסודית.

אם ניקח אדם שהוא בעל אגודל גמיש, לכאורה זה מעיד על אדם גמיש ובעל יכולת הסתגלות גבוהה למצבים, אך אותו אדם עשוי להיות גם אחד בעל נטיה לסיכונים. זאת בעוד אדם שאגודלו אינו גמיש אולי לא נוטה לגמישות בחייו אבל יכול להיות רציני ומחושב יותר.

ציפורניים: ציפורני האדם יכולות להצביע על בריאות האדם ולכן מקובלים בוחנים את הציפורניים כדי לאבחן מחלות אפשריות. קריאת תווי הפנים:

מצח : מבטא את החלק ההכרתי והשכלי. מלמד על בטחון עצמי, מחשבות, הירהורים ודאגות. קשור לחלק הרוחני הגבוה.

עיניים: אלו הן החלון לנפש האדם ומלמדות על יציבות, כושר עמידה, יכולות חשיבה, ביקורתיות ותשוקה. העיניים, משקפות את האמת, בניגוד גמור לפה שיכול לומר דברים שאינם משקפים את האמת והמתחולל פנימה.

העיניים מתארות מצב מדוייק של תחושות, רגשות, רצונות ופחדים. לרוב האנשים יש עיניים סימטריות, אך יש אנשים שעיניהם רחוקות אלו מאלו ויש כאלו שקרובות מדי. מה זה משקף? עיניים קרובות אחת לשניה, מעידות על אדם שיפוטי ודקדקן בעוד עיניים רחוקות מסמלות ראיה לרחוק וגם אפשרות לדבר עם המתים.

אף: מבטא מחד את הנטייה לחומריות ולממון ומאידך על עולם הרגשות.

סנטר: מבטא נוקשות או חולשה. קרי, אדם בעל חוסן נפשי, עוצמה וקשיחות או לחילופין אדם כנוע ומנוצל שסופו להיות אגרסיבי. סנטר בולט מעיד על אדם חזק בעוד סנטר נסוג מעיד על אדם שלא ניחן בכושר מנהיגות. באוזניים אנו יכולים לבדוק את האיזון של האדם. כאשר האוזניים אינן מאוזנות ופרופורציונליות, הן מעידות על חוסר איזון או בעיות בתיפקוד הכליות. שערות הראש מעידות אף הן על אישיות האדם.

שיער מתולתל למשל מעיד על אדם נמרץ יותר מאשר אדם עם שיער חלק. פעם פגשתי רב שבא אלי לייעוץ וסיפר לי על הקשיים שיש לו במערכות יחסים עם ילדיו ואנשים אתם הוא נמצא במגע. בחנתי את כפות ידיו וראיתי צדיק גדול, תלמיד חכם אך עקשן גדול. שאלתי אותו האם לפעמים הוא טועה? הוא טען שהוא בעל חוש ראיה טוב ולכן רוב הזמן איננו טועה. הסברתי לו שלפעמים יש צורך להגיע למקומות מעל הדעת וזה הזמן שלו להבין את ילדיו ולהיות פתוח לתודעה והבנה רוחנית, לא הבנה שכלית וכך הוא עשה והצליח. יש עוד דברים רבים שניתן ללמוד על חוכמת קריאת תווי הפנים וכף היד.

מטרת הלמידה – כפי שכתב האר”י ז”ל וגם רבי שמעון בר יוחאי בזוהר – לא נועדה לשפוט אנשים אלא נועדה לראות כיצד ניתן לעזור אחד לשני, לגדול ולהשתנות. תוכלו להבין יותר את האדם עמו אתם מדברים כשתדעו לבחון את תווי הפנים, מתאר כף היד ומשמעותם.

לסיכום: אי אפשר רק לקרוא בכפות ידיים, פנים או לערוך מפות אסטרולוגיות. צריך לעשות שינוי פנימי על מנת להצליח וקריאת כפות הידיים והפנים עוזרת לנו לראות האם השינוי אכן נעשה.

אליהו ג’יאן, מנהיג חשיבה עולמי, מאמן עסקי, מאמן רוחני ומאמן מערכות יחסים, סופר ודובר מוטיבציה, בעל יכולת לקרוא אנשים ולהדריך אותם להצלחה בעסקים ובחיים. בזכות מתנתו הטבעית לפענח ולקרוא אנשים, להבין מה מעכב אותם בחיים ומה דרוש כדי להגשים את חלומותיהם, הוא עזר לאלפי אנשים לעשות את השינוי כדי להפוך למאושרים ומצליחים יותר

Eliyahu Jian Aug 29, 2023

Featured Blog Posts

The first twelve days of...

Rabbi Eliyahu Jian’s guidance for the first ...
Apr 09, 2024

How To Have A Magical...

Have you ever heard someone refer to a couple as m...
Aug 30, 2023

The Building Blocks of Childhood...

“Mom, I don’t like school!” These words are ...
Aug 29, 2023
Log into Your Account

This will close in 0 seconds